© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com

Discuss as a group...

Is there anything that George could do to tell the school how he feels about these changes?

What would you do if you were George?

Click here to go back to the scenarios.

George sometimes likes to buy the pizza from the school canteen for his lunch. It costs £1.20. However, the pizza slices have been made smaller recently, but still cost £1.20. George doesn't think he is getting good value for his money. He isn't the only student who feels this way.